Jak vyšrafovat objekt?

Nevíte, jak něco udělat v Adobe Illustrátoru? Zeptejte se!

Jak vyšrafovat objekt?

Příspěvekod Chadas » 14. červenec 2015 11:00

Prosím o radu jak vyšrafovat objekt (odélník, nepravidelný tvar ....). Mám nakreslený objekt a pomocí funkce BLEND jsem si vytvořil rastr. Dál ale nevím co udělat abych lidově řečeno "vystřihl" tento rastr do nakresleného objektu :( Dík za pomoc.
Přílohy
objekt.gif
Až sem to šlo ale dál nevím :(
objekt.gif (15.71 KiB) Zobrazeno 2237 krát
Hodnocení: 0
Chadas

Reputace: 0

Re: Jak vyšrafovat objekt?

Příspěvekod admin » 15. červenec 2015 09:05

V podstatě jsou dvě možnosti. Jednodušší je použít clipping mask - zduplikuješ ten tvar, dáš jej do vrchní vrstvy, označíš jej + blend a převedeš na Clipping mask.

Druhá možnost je složitější - expanduješ blend, převedeš na compound path a pak pomoci palety pathfinder a spodního objektu to ořízneš.

A konečně třetí možnost - vytvoříš si vlastní výplňový vzorek a tím objekt vyplníš.
Administrátor a tvůrce webu http://ilustrator.cz
admin
Administrátor

Re: Jak vyšrafovat objekt?

Příspěvekod Chadas » 15. červenec 2015 10:38

Díky moc. Clipping mask zvládám bez problémů. Ještě jsem zkoušel vytvořit vlastní vzorek ale nějak se mi to moc nedaří. Ten by se asi potom dal kdykoliv použít a urychlilo by to práci.Výsledek je v příloze. Ještě pro upřesnění. Používám AI CS5.
Přílohy
pattern.gif
Nějak se mi nezobrazí pozadí v celé ploše a nenašel jsem možnost kde by se to dalo nastavit. Místo v celém objektu je to pouze ve spodní části a ještě jsou tam nežadoucí rozestupy.
pattern.gif (10.8 KiB) Zobrazeno 2228 krát
Chadas

Zpět na Poradna