pomoc s tabletem

Nevíte, jak něco udělat v Adobe Illustrátoru? Zeptejte se!

pomoc s tabletem

Příspěvekod snb.jenik » 3. říjen 2014 15:13

Zdravím, omlouvám se jestli to tu už bylo ale nikde jsem to tu nenašel... taky se omlouvám - nevěděl jsem kam tohle téma hodit a s illu. to souvisí.. Koupil jsem si na vyzkoušení tablet genius MousePen i608X - http://www.alza.cz/genius-easypen-i6...ovaci-zarizeni ... vím že tablety od geniusu - a gor při tehle ceně nejsou nejlepší. ale... píší že by měl mít 1024 úrovní přítlaku pro různou tloušťku při kreslení nebo psaní.. a přitom když maluju v corelu nebo ill. tak jen tlouštkou co je nastavená a víc nic.. tak si myslim že se nechová jak má.. mohl by mi někdo poradit kde mužu mít chybu.. nebo jestli se chová tablet tak jak má? - jestli jo tak ho rovnou vyhodim taková věc mi je celkem na nic:-D...
Hodnocení: 0
snb.jenik

Reputace: 0

Re: pomoc s tabletem

Příspěvekod Bananaboy » 5. říjen 2014 12:32

Tiež mám lacný tablet Silvercrest z Lidlu a funguje vynikajúco. Takže chyba v tablete nie je. Ak chceš maľovať s rozdielnou hrúbkou štetca podľa prítlaku pera, tak musíš vytvoriť štetec ktorému nastavíš parameter Diameter "Pressure" namiesto defaultného "Fixed" a hodnotu "Variation" zvýšiš na veľkosť diametru. Teda napríklad ak máš štetec s diametrom 9pt pressure, tak aj variation daj 9pt. To je návod na Illustrator. Corel nemám, tak tam neporadím, ale bude to zrejme podobné.
Bananaboy

Příspěvekod snb.jenik1 » 6. říjen 2014 15:50

Díy za odpověď a jsem rád že tu funkci mají i levné vrianty tabletů. nastavení přítlaku - pressure jsem zkoušel a nereaguje. zkoušel jsem nastavení v PS cs 6 a Illu. cs 6 a 2 . a ani u jednoho mi to nejde... čekám ještě až mi alza pošle návod v češtině a snad se dozvím kde je jádro pudla... pak dám vědět pro případ že by někdo měl podobný problém
snb.jenik1

IP: 79.127.136.1xx

Příspěvekod snb.jenik » 11. říjen 2014 14:00

tak chyba bude asi někde na PC.. zkusil jsem to na svém NB kdemám taky win7 a jde to suprově... prosím o smazání vlákna ať to tu zbytečně nestraší děkuji
snb.jenik

Zpět na Poradna