Rounded Rectengle tool.....len jeden roh....

Nevíte, jak něco udělat v Adobe Illustrátoru? Zeptejte se!

Rounded Rectengle tool.....len jeden roh....

Příspěvekod MiSch » 12. listopad 2013 09:42

Zdravím.
Začínam s AI. Mám pomerne bohaté a dlhoročné skúsenosti s tvorbou v CorelDraw. Prišiel čas pozrieť sa aj na druhú stranu rieky . Poctivo lúskam guide (zaradom som na 66 str. ). Pri predstavovaní nástroja spomínaného v názve tohoto vlákna som však neprišiel na to ako by som vedel definovať zaoblenie štvorca len v jednom rohu. V CoerelDraw to šlo nastaviť separátne v AI som na to nejak neprišiel. V AI to nejde? Ak nie, dajte prosím vedieť.
Ďakujem
Hodnocení: 0
MiSch

Reputace: 0

Re: Rounded Rectengle tool.....len jeden roh....

Příspěvekod admin » 12. listopad 2013 10:30

V Illustrátoru to nejde, možná s nějakým placeným rošířením. Ale dá se to udělat poměrně jednoduše - nakreslíš obdélník se zakulacenými hranami a druhý velký obdélník s normálními rohy. Ty pak překryješ tak, aby se překrýval ten zakulacený roh s jedním hranatým rohem a uděláš průnik přes cestáře.
Administrátor a tvůrce webu http://ilustrator.cz
admin
Administrátor

Příspěvekod MiSch » 12. listopad 2013 10:37

Hmm. Toho som sa obával. Prvé sklamanie. Nevadí. Ďakuem ešte raz
MiSch

Příspěvekod Bananaboy » 12. listopad 2013 11:11

Nie. Ide to ľahko a ZADARMO! Stiahni si balíček skriptov od Hiroyuki Sato a rozbaľ ich do adresára skriptov v inštalácii Illustratora. V tom balíčku je veľa užitočných skriptov, ale hlavne je tam skript "Round Any Corner" ktorý ti zaoblí hoci iba jeden roh. Dá sa zadefinovať presná veľkosť zaoblenia.

Celý balíček stiahneš tu:
http://park12.wakwak.com/~shp/lc/et/en_aics_script.html

Ak chceš iba samotný Round Any Corner skript, tak ten je tu:
https://github.com/Shanfan/Illustrator- ... Corner.jsx
Bananaboy

Příspěvekod jaro » 28. leden 2014 00:04

Najnovsi update illustratora CC z 01/2014 uz obsahuje funkciu live corner a funguje identicky ako v indesigne. Pomovou zltych diamantov mozes oblit vsetky slebo jeden roh. Divne ze to doposial nebo
lo, ale tak co urobime :)
jaro
jaro

IP: 85.237.227.xx

Příspěvekod MiSch » 10. únor 2014 06:47

Lebo som tam napísal, nech sa neflákajú :) ...Písal som aj iné :). Ale robia na tom postupne.
MiSch

Příspěvekod Bananaboy » 10. únor 2014 12:24

jaro píše:Najnovsi update illustratora CC z 01/2014 uz obsahuje funkciu live corner

To je veľmi milé od súdruhov z Adobe, že sa konečne dokopali k tomu, aby pridali do Illustratoru tak jednoduchú pomôcku na zaoblenie rohov, ktorá je napríklad vo Fireworkse tuším už od verzie CS4. :D
Bananaboy

Příspěvekod MiSch » 11. únor 2014 06:46

No ono sa to môže zdať jednoduché, ale keď vývojari vytvoria nejakú verziu (komerčne úspešnú) na nejakom engine, sú obmedzovaní jeho možnosťami, ťažko sa im v budúcnosti tento engine opúšťa aj cez tie obmedzenia. Ale po rokoch predsa len nájdu spôsob. Osobne som to ešte neskúšal, ale v CorelDraw to bolo od začiatku vymakané. A doteraz som narazil na niektoré iné funkcie, ktorými disponuje CorelDraw od ranných verzií a v Ai sú riešenia buď pluginové aj to furt nie su na tom lepšie.
Ale ono to je aj opačne samozrejme.
MiSch

Příspěvekod jaro » 19. únor 2014 22:41

Ano aj mna to fascinuje ze Live corner dali az teraz. A dalsia skvela funkcia, ktora prisla az teraz do januaroveho updatu Illustratora CC je moznost ohybat krivky nielen pomocou tahiel a posuvanim bodov, ale aj klikom kdekolvek na ceste a potiahnutim (pomocne funckie sa daju vyvvolat cez CTRL a SHIFT). Funguje to super, akurat Corel to mal uz roky.

Ale aj tak je Illustrator moja srdcovka, vie ine veci a tento CC je uplna pecka. Skoro kazdy den nieco v cloude updatuju, dnes sa tahal dole 330 MB update Photoshopu CC, zatial som nestihol pozriet co dolozili.
jaro

IP: 85.237.227.xx

Další

Zpět na Poradna