Tečka na zařátku věty (Problém)

Nevíte, jak něco udělat v Adobe Illustrátoru? Zeptejte se!

Tečka na zařátku věty (Problém)

Příspěvekod Deight » 13. září 2016 13:07

Zdravím,

již se mi podařilo tento problém jednou vyřešit, ale nepamatuji si přesný postup, tak snad bude mezi Vámi někdo, kdo ví.

Když nyní píši text pomocí textového pole v illustrátoru, tak se mi děje to, že když chci větu ukončit tečkou nebo i například čárkou, namísto nakonec se mi vloží na začátek věty:

Obrázek

Vím, že to má co dočinění s latinkou nebo celkově evropskými znaky, již jsem ale prošel téměř vše, kde se nastavení textu upravuje a stále problém přetrvává, věděl by někdo, jak psát normálně?

Děkuji.
Hodnocení: 0
Deight

IP: 78.102.180.2xx

Reputace: 0

Re: Tečka na zařátku věty (Problém)

Příspěvekod Jonny » 28. říjen 2016 10:44

Střílím od boku, ale řekl bych, že v tomhle konkrétním případě je to způsobeno tím, že za tečkou není mezera.
+admin Hodnocení: +1
Jonny

Reputace: +1

Re: Tečka na zařátku věty (Problém)

Příspěvekod mlearningsk » 31. prosinec 2016 20:55

aaaaa, riešili sme nedávno čosi podobné u nás na kurze, ale v indesigne - nakoniec sme prišli na to že účastníčka mala nainštalovanú nejakú international verziu INDD, ktorá sa defaultne zapla s hebrejským jazykom a sadzbou napravo (nie funkcia zarovnávania textu napravo, ale komplet sadzba a pokladanie znakov aj odstavcov). Stačilo prestaviť jazyk a vypnúť tam jednu kvačku (neviem presný názov nemám ten INDD) a išlo to dobre - ale len po najbližší reštart aplikácie. Potom to trebalo ručne nastaviť znovu. Čiže tu hľadajte chybu. Najlepšie nainštalovať českú verziu AI priamo.
Jaro, www.mlearning.sk
Hodnocení: 0
mlearningsk

IP: 95.103.83.1xx

Reputace: 0

Zpět na Poradna