Veľký problém z bitmapom

Nevíte, jak něco udělat v Adobe Illustrátoru? Zeptejte se!

Veľký problém z bitmapom

Příspěvekod stankovic » 20. červen 2014 14:36

Ahojte, mám jeden problém z ktorým si už veeeeeľmi dlho neviem poradiť. Už som kvoli tomu prestal z shutterstockom. Ale chcem to ešte skúsiť keďže tam mi vector zarába najlepšie. 9 z 10 prác čo pošlem na shutter obsahuje bitmap, a teda mi ho neschvália (napr. na fotolii z tým problém nemám).
Niesu to zložité obrázky, požívam hlavne gradient v ktorom mením aj opacity. A mením transparency napríklad na darken. To su jediné efekty ktoré by za to možno mohli byť zodpovedné. Ale keď si prezerám fotobanky vždy narazím na obrazky v ktorých je použitý napr gradient. Prosím vás o pomoc ako sa mám zbaviť toho bitmapu? Som fakt v koncoch. Ak bude niekto taký ochotný tak pošlem aj obrázky ktoré mi kvoli bitmapu neprijali. Veľmi potrebujem poradiť :) . Vopred ďakujem.
Hodnocení: 0
stankovic

Reputace: 0

Re: Veľký problém z bitmapom

Příspěvekod MiSch » 23. červen 2014 04:57

Zdravím
Pravdepodobne používaš deformácie gradientu (sploštenie) a to v prevode do EPS vytvára raster.
M.
MiSch

Příspěvekod admin » 23. červen 2014 20:07

Možná to dělá gradient, pokud mu nastavuješ průhlednost (některým pozicím na gradientu) - doporučuji vyzkoušet, co přesně dělá paseku.
Administrátor a tvůrce webu http://ilustrator.cz
admin
Administrátor

Příspěvekod stankovic » 24. červen 2014 09:13

MiSch píše:Zdravím
Pravdepodobne používaš deformácie gradientu (sploštenie) a to v prevode do EPS vytvára raster.
M.

Sploštenie to jest keď spravím z kruhového gradientu elipsu??? To používam dosť často. Tým by to mohlo byť. Vďaka.

A aj ten gradient, zvyknem nastaviť čierno biely gradient s tým že bielej dám opacity úplne na nulu.
Ale to som už párkrát použil a prešli mi to aj na shutterstocku tak potom neviem.

Ja si myslím že oni niekedy zoberú aj to čo by inokedy nezobrali :lol:
stankovic

Zpět na Poradna