Tiskaři, nebuď prase!

Diskuze o předtiskové přípravě a tisku

Tiskaři, nebuď prase!

Příspěvekod Dan » 12. listopad 2013 12:59

Nechal jsem si vytisknout u nejmenované tiskárny několik tisíc kusů samolepek s grafickými symboly malých rozměrů 2x2 cm. Porovnával jsem si ceny u různých tiskáren na netu díky online kalkulačkám a překvapila mě velmi nízká cena u jedné z nich, diametrálně odlišná od ostatních. Tudíž zadal jsem tisk dané tiskárně, dosud jsem byl vždy s tiskárnami, které jsem oslovil, spokojen, takže jsem neočekával neočekáváné. Byl jsem ale překvapen po převzetí zakázky poštou. Tisk v pořádku, ale ořezání lajdácké!!! Nedodržení správného rozměru, každá samolepka ořezaná jinak s jinou velikostí i zešikma a v některých případech dokonce i přes grafiku. Neměl jsem potřebu brečet nad rozlitým mlíkem, i vzhledem k velmi nízké ceně jsem se nedožadoval vysvětlení, jen jsem si kladl otázky, jak je tohle vůbec možné, jakou technikou to řezali a čím? Že se nebáli něco takového zákazníkovi poslat, jejich reference tak může trpět. Je to poučení pro mě, příp. i ostatní, na koho se obracet, zda vyloženě hledět na nejnižší cenu i na jaké detaily myslet. Mohu jen konstatovat "Tiskaři, nebuď prase!"
Hodnocení: 0
Dan

IP: 213.155.255.1xx

Reputace: 0

Re: Tiskaři, nebuď prase!

Příspěvekod ilu » 15. listopad 2013 21:41

a co to bylo za firmu? Ať víme, komu se vyhnout.
ilu

IP: 109.80.238.1xx

Příspěvekod Dan » 20. listopad 2013 00:10

Asi by nebylo fér je veřejně lynčovat bo i negativní reklama může být pro ně dobrá reklama. Chtěl jsem upozornit, když už si někdy nechávat zpracovat menší rozměry, tak se předem zeptat, příp. do poznámek hodit zda můžou garantovat přesné zpracování. Doufám, že mezi všemi tiskárnami tahle byla výjimkou.
Dan

IP: 213.155.255.1xx

Příspěvekod jaro » 26. listopad 2013 22:13

Nie su uvedene podrobnejsie informacie k zakazke a jej spracovaniu, ale tipujem ze tie nalepky rezali z oposovych harkov a priprava oposu je niekedy dost piplacka. Stroj to vyreze z linky, ako ju najde v podklade - teda na harku. A tu linku tam musi spravne nasadit grafik. Cize je to najskor ludsky faktor.
jaro

IP: 85.237.227.xx

Zpět na Tisk, DTP