Hudba pro kreativce

O všem možném i nemožném

Hudba pro kreativce

Příspěvekod MatejDubsky » 25. duben 2015 13:12

Je pro vás hudba při práci tak důležitá jako pro mě? Já bez dobré hudby nemůžu pracovat :) A co jsem brouzdal po internetu, tak to bylo u lidí stejného zaměření podobné. Dokonce si kreativci s celého světa vytvořili vlastní stránku https://designers.mx/mixes, kde sdíleli své playlisty i s obaly, které k nim vytvořili. Některé playlisty byly fakt, zdařilé. Pak se stránka na chvíli zrušila. Teď se ale s příchodem Spotify i do ČR vrátila. Ale co používám Spotify, tak ji moc nevyužívám. Moc dobře se mi tam nehledá.

Ale po vzoru tohoto systému, jsem taky začal tvořit playlisty přímo ve Spotify. Ostatně já si dělám playlisty skoro ke všemu (práce, posilování, běhání, relax, uklízení). A nakonec jsem si vytvořil playlist přímo pro kreativce a udělal jsem k němu i obal. Třeba někomu tento styl bude vyhovovat. Více najdete zde: https://www.behance.net/gallery/2565241 ... -Designers

Já poslouchám různou hudbu. Vyrostl jsem na rockové a metalové klasice AC/DC, Metallice. Ale poslouchám i R&B a Hip-Hop (teda jen zahraniční). Je to různé, ale pro práci na grafice mám rád úplně jiný styl, takový pohodový, rytmický ani nevím jak to označit :)

Je jasné, že stejně jako u grafiky, má každý jiný vkus. Ale i tak mne zajímá co posloucháte u práce vy? Používáte Spotify nebo něco podobného? Nebo jen rádio a hudbu vůbec neřešíte? Díky
Hodnocení: 0
https://www.facebook.com/MatejDubskyDesign
MatejDubsky
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15. duben 2015 10:06
Bydliště: Šumperk

Reputace: 0

Re: Hudba pro kreativce

Příspěvekod admin » 14. květen 2015 09:11

Moc zajímavý nápad. Problém je, že doma pracuji spíše večer a to jedním uchem hlídám, zda malá dcera nemá v ložnici nějaký problém se spaním a v kanceláři nám zase pořád jede rádio (což není nic moc). Takže hudbu poslouchám snad jen v autě (kterým moc nejezdím) a nebo při běhání (tam zase nejsem schopen nahrát si něco nového do přehrávače). Ale až budu mít chvilku, tak si něco z uvedeného zkusím pustit.
Hodnocení: 0
Administrátor a tvůrce webu http://ilustrator.cz
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 74
Registrován: 11. říjen 2013 14:24

Reputace: 0

Re: Hudba pro kreativce

Příspěvekod i3alda » 14. květen 2015 14:37

Legrace je, že u mě se střídá že buď poslouchám a kreslím a nebo muziku skládám :) Ale v době mého největšího rozjezdu pro fotobanky to byla hodně elektronika, doslova jsem tehdy propadl Underworldům (a to jsem jejich poslech odkládal asi 10 let). V současnosti si ke kreslení pustím třeba Netsky, London Electricity, Nu:Tone - všechno je to automatická pračka (drum’n’bass), čím větší knihovna, tím těžší výběr je - dlouhodobě je ale eletronika ověřená (další tipy: cokoli od Orbital, The Crystal Method, Fatboy Slim, Chemical Brothers). Taky jsem původně bigbíťák, ono se nechá kreslit na vše, třeba i na relax hudbu co mám ke cvičení jógy a dechu. Akorát moc nedoporučuju české věci, pokud zrovna děláte klíčová slova a popisky snímků, to je potom trochu guláš :) A pokud to jde, tak sluchátka - taky tu lítaj doma dvá svišti, tak to se sluchátky moc nejde.
Hodnocení: 0
i3alda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 4. duben 2015 14:01

Reputace: 0

Re: Hudba pro kreativce

Příspěvekod Jergon » 1. červen 2015 10:09

Já miluju takovéhle věci a často je i při práci poslouchám:

https://www.youtube.com/watch?v=DMbQAAp ... OC747dbmeW

Prosímvás, ale nikde to moc nešiřte - kdekoli se k tomu v našich končinách přiznám, tak se mi smějou... :lol:
Hodnocení: 0
Jergon
 
IP: 90.181.200.1xx

Reputace: 0

Re: Hudba pro kreativce

Příspěvekod antonia » 20. říjen 2015 15:08

ja počúvam rada hudbu bez slov- taký Vivaldi, Beethowen, Bach, Mozart, to je nieco super...
dá sa pritom aj pohodlne kresliť...
aj zábavné a vtipné ilustrácie, aj keď hudba klasikov je vážna...

https://www.youtube.com/watch?v=GRxofEmo3HA

;)
Hodnocení: 0
antonia
 
IP: 195.91.22.xx

Reputace: 0


Zpět na Volná diskuse

cron