Tečka na zařátku věty (Problém)

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Tečka na zařátku věty (Problém)

Re: Tečka na zařátku věty (Problém)

Příspěvek od mlearningsk » 31. prosinec 2016 20:55

aaaaa, riešili sme nedávno čosi podobné u nás na kurze, ale v indesigne - nakoniec sme prišli na to že účastníčka mala nainštalovanú nejakú international verziu INDD, ktorá sa defaultne zapla s hebrejským jazykom a sadzbou napravo (nie funkcia zarovnávania textu napravo, ale komplet sadzba a pokladanie znakov aj odstavcov). Stačilo prestaviť jazyk a vypnúť tam jednu kvačku (neviem presný názov nemám ten INDD) a išlo to dobre - ale len po najbližší reštart aplikácie. Potom to trebalo ručne nastaviť znovu. Čiže tu hľadajte chybu. Najlepšie nainštalovať českú verziu AI priamo.
Jaro, www.mlearning.sk

Re: Tečka na zařátku věty (Problém)

Příspěvek od Jonny » 28. říjen 2016 10:44

Střílím od boku, ale řekl bych, že v tomhle konkrétním případě je to způsobeno tím, že za tečkou není mezera.

Tečka na zařátku věty (Problém)

Příspěvek od Deight » 13. září 2016 13:07

Zdravím,

již se mi podařilo tento problém jednou vyřešit, ale nepamatuji si přesný postup, tak snad bude mezi Vámi někdo, kdo ví.

Když nyní píši text pomocí textového pole v illustrátoru, tak se mi děje to, že když chci větu ukončit tečkou nebo i například čárkou, namísto nakonec se mi vloží na začátek věty:

Obrázek

Vím, že to má co dočinění s latinkou nebo celkově evropskými znaky, již jsem ale prošel téměř vše, kde se nastavení textu upravuje a stále problém přetrvává, věděl by někdo, jak psát normálně?

Děkuji.

Nahoru

cron